Сльози на очах від «Розмови, якої не було».
    У Рівному прем’єра!
    Ми так часто не цінуємо того, що маємо у житті. Відмахуємося від проблем рідних і друзів. І саме в той момент коли ми їм потрібні – нас немає поруч. Бо ми десь там, далеко. «Варимося» у проблемах, яких насправді немає. А коли раптово помирає дорога людина – прагнемо повернути час назад. Однак залишаються лише спогади… Саме виставу про спогади презентують сьогодні на Малій сцені Рівненського драмтеатру. Трагікомедія має назву «Розмова, якої не було». Режисер – Ігор Ніколаєв.
     Історія розповідає про чоловіка, який потрапляє у реанімацію і в нього зупиняється серце. І саме під час клінічної смерті до нього приходить його товариш Ігор, який раптово помер від передозування наркотиками.
     Вистава побудована на грі чоловічого дуету – Ігора Ніколаєва та Олега Ягелюка (Ігор). Глядач спостерігає за душевною розмовою двох хороших друзів. Вони пригадують щасливі і не дуже моменти, які разом довелося пережити. Шалену поїздку з дивакуватим таксистом у Криму. Під час якої у них сталося по кілька інфарктів. Як вони «клеїли» дівчат на дискотеці, або клянчили їжу у не надто привабливих панянок на пляжі.
    А ще, як пробралися у сусідський садок, аби покататися на гойдалці. І головне, останню їхню розмову, перед тим, як Ігор помер….
    Вистава поставлена за п’єсою сучасного драматурга, сценариста, прозаїка Родіона Бєлєцького. Для Ігоря Ніколаєва, вона не просто чергова вистава. Це вистава присвята його товаришу Олександру Терехову зі Здолбунова, звідки він родом.

   «Його життя підкосило і нажаль він помер. Ми з ним разом навчалися у школі та інституті. У студентські роки, навіть, разом грали у цій виставі»,- пригадує Ніколаєв.

   За його словами, вистава орієнтована на молодь.

   «Я сподіваюся, що вони побачать щось близьке для себе. Це така правдива історія про двох чоловіків. Під час їхньої зустрічі, вони роблять переоцінку цінностей свого життя. Сподіваюся, що глядачі багато чого для себе зрозуміють і не будуть робити тих помилок, які робили ті люди»,- додає режисер.

      На сцені фактично немає декорацій. Лише окремі деталі – гітара, на якій грали колись друзі, телефонні слухавки по яких говорили, пістолети для ігор у пейнтбол, з яких колись стріляли і лікарняне ліжко. Однак цей мінімалізм, лише підкреслює давно озвучену істину – туди із собою нічого не візьмеш. Лише вчинки і спогади…

     Прем’єра вистави могла б і не відбутися. Адже спочатку Ігор Ніколаєв займався лише режисурою, роль його героя виконував Микита Кондратюк. Згодом актор переїхав в інше місто. Здачу вистави відтермінували. Проте врешті вирішили відновити.

    «Це новий виток у моїй творчості. Новий образ. На Малій сцені грати важче – тут глядач поряд, дивиться на тебе впритул. Тому потрібно бути максимально щирим у почуттях, які граєш»,- каже актор Олег Ягелюк.

Поділитись новиною