На естрадному конкурсі «Євробачення 2016», що пройшов у Стокгольмі, перше місце зайняла представниця  України — кримськотатарська співачка Джамала з піснею «1944», яка присвячена депортації її народу за часів Сталіна. Про це повідомляє «Українська правда». Джамала набрала 534 бали: 211 від журі і 323 за підсумками SMS-голосування глядачів.

Найвищу оцінку — 12 балів — представниці України поставили журі 11 країн: Боснії і Герцеговини, Грузії, Данії, Ізраїлю, Латвії, Македонії, Молдови, Польщі, Сан-Марино, Сербії та Словенії. Російське журі не дало Джамалі жодного балу. Тим часом співачка отримала 10 балів від Росії за підсумками голосування глядачів. У наступному році відповідно до правил «Євробачення» конкурс пройде на Україні.

Співак Сергій Лазарєв, який представляв Росію, зайняв на конкурсі третє місце з 491 балом. Крім Джамали він поступився також австралійської співачки Дами Їм (511 балів). Всього у фіналі «Євробачення» брали участь 26 країн.

Російська пропаганда вкрай болісно відреагувала на перемогу кримськотатарської співачки, звинувативши конкурс в політизованості.

Поділитись новиною