Кожна жінка мріє бути щасливою. І ні для кого не секрет, що щаслива жінка — здорова і обов’язково улюблена.  А ще — гарна.

Жіноча краса і здоров’я залежать від дуже мінливого гормонального фону, на який впливають вік, день менструального циклу, щоденні стреси. Зайва вага і гормони пов’язані між собою, і при порушенні гормонального фону у жінок легко розвивається ожиріння. А якщо існує звичка переїдати, то в разі  ожиріння обов’язково з’являються ендокринологічні розлади.
У чому полягають гормональні причини ожиріння? Які гормони беруть участь в ліпідному обміні? При яких захворюваннях виникає надмірна вага? Найчастіше за це відповідальні:

  • гормони щитовидної залози (тироксин);
  • гормони надниркових залоз (кортизол);
  • статеві гормони;
  • стреси;
  • аборти;
  • хронічні захворювання.

При порушеній функції надниркових залоз з’являються проблеми зі шкірою, вона стає схильною до жирності і висипань; на животі, боках і стегнах виникають стрії (розтяжки). Також може турбувати підвищений артеріальний тиск.

При недостатності щитовидної залози сповільнюється метаболізм. Крім надмірної ваги, з’являються набряки, млявість і сонливість, особа стає одутлим, а шкіра — блідою.

Дисфункція статевих залоз у жінок призводить до порушення менструального циклу і проблем із зачаттям, з’являється надмірне оволосіння в нетипових місцях, шкіра стає більш жирної, з’являється акне (вугрі). Також часто турбують перепади настрою, часті депресії, безсоння.

Причиною гормонального ожиріння можуть стати порушення на рівні головного мозку, так як діяльність ендокринних залоз регулюється гіпоталамо-гіпофізарної системою. У такому випадку мова йде про гіпоталамічному синдромі.
Лікарі відзначають, що для здорової жінки з нормальним гормональним фоном не існує проблеми безпліддя і не виникає питань з приводу власної краси. Тому, дорогі жінки, необхідно бути здоровими в першу чергу і схуднення без дієт можливе!

Поділитись новиною